Dugnad for barnas trivsel og glede i barnehagen
Dugnad i barnehagen er ein fantastisk moglegheit for foreldre å samlast og bidra til at barna våre får eit trygt og inspirerande uteområde å leike på. Vanlegvis arrangerer vi dugnad ein til to gonger i året, om våren og hausten.
Dette er ikkje berre ein sjanse til å gjere uteområdet finare ved å male gjerder, plante blomster, fylle opp sandkassa eller fikse leikeapparat – det er også ein flott måte å møte andre foreldre og bli kjent med nye folk. Det er hyggeleg, sosialt og meiningsfullt å jobbe saman for eit felles mål: barnas trivsel.
Vi set pris på ditt engasjement
Vi er alltid glade for personleg engasjement og gode idear! Har du ei spesiell interesse eller ein idé til eit utviklingsprosjekt som kan gjere uteområdet vårt endå betre? Kanskje du vil lage ein sansehage, byggje ein liten hinderløype eller skape eit eige område for naturutforsking? Vi er opne for nye forslag og støttar gjerne initiativet ditt.
Ta kontakt med oss om du vil bidra med noko ekstra – anten som del av dugnaden eller som eit eige prosjekt.
Kva gjer dugnaden positiv?
- Felles innsats: Det er noko spesielt med å jobbe saman for å skape noko godt for barna våre.
- Sosialt samvær: Dugnaden er ein fin arena for å knyte band med andre foreldre og styrke samhaldet i barnehagen.
- Synlege resultat: Å sjå korleis uteområdet blir forvandla, gir både mestringsfølelse og stoltheit.
- For barna våre: Dei får eit betre og tryggare leikeområde, noko som skaper glede og gode opplevingar.
Kontaktpersonar for dugnad
-
Dugnadsansvarleg: Margrethe Risnes Gjelsvik
- Telefonnr.: 992 40 241
- E-post: margrethegjelsvik@yahoo.no
-
Styreleiar: Kai Marius Alm Rødningsby
- Telefonnr.: 98074474
-
Dagleg leiar: Grete Hansen
- Telefonnr.: 977 18 969
Viktig informasjon om dugnad
Ifølge vedtektene for andelslaget Vassenden Barnehage SA skal kvar andelseigar bidra med 7,5 dugnadstimar kvart barnehageår. Har du fleire andelar, er det ei øvre grense på 18 timar. Medlemmar av styret og enkelte utval kan få fridom frå delar av dugnadsarbeidet – sjå vedtektene for meir informasjon.
Vedtekter for andelslaget Vassenden Barnehage sa
Vedtekter for samvirkeføretaket Vassenden Barnehage SA